Międzyzdroje i okolica

Molo w Międzyzdrojach – pomost o długości 395 m wychodzący w
głąb Morza Bałtyckiego z plaży w Międzyzdrojach[1]. Ma także status przystani morskiej[2].

Molo ma konstrukcję żelbetową, wychodzi w głąb Zatoki Pomorskiej w kierunku północno-zachodnim z plaży na wyspie Wolin. Mieści się ono przy amfiteatrze w środkowej części międzyzdrojskiej plaży. Przy wejściu na molo znajdują się dwie charakterystyczne białe wieże.

 

Promenada Gwiazd w MiędzyzdrojachPromenada Gwiazd (potocznie Aleja Gwiazd)
w Międzyzdrojach – miejsce wzorowane na Holywoodzkim Bulwarze, gdzie gwiazdy kina amerykańskiego pozostawiają odciski swoich stóp oraz Alei Gwiazd w Cannes.

Powstanie Alei Gwiazd związane jest z rokiem 1996 kiedy to podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd pierwsi polscy aktorzy odcisnęli swoje dłonie w pamiątkowych płytach.

*Rezerwat Wolińskiego Parku narodowego

Zagroda Pokazowa Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym
Żubrowisko w powiecie kamieńskim wwojewództwie zachodniopomorskim, położone w środku lasu (2 km na północny wschód od centrumMiędzyzdrojów). Zagroda o powierzchni 28 ha (w tym wybieg 20 ha, rejon kwarantanny 0,5 ha) założona została w 1976 roku[1].

Jezioro Wicko-przystań jachtowa  2km

Kościół w Lubinie 2 km od nas.

We wsi Lubin znajduje się usytuowany na wzniesieniu neogotycki kościół pw. Matki Bożej Jasnogórskiej, przy którym rośnie lipa „Babki Proszalne” o obwodzie 750 cm, będąca pomnikiem przyrody. Przy wejściu do kościoła znajduje się chrzcielnica wykonana z neolitycznych żaren z czasów misji biskupa bamberskiego św. Ottona oraz fragmenty dawnego przykościelnego cmentarza niemieckiego.
Kościół został wybudowany w latach 1858-1862 jako jednonawowy, złożony na planie prostokąta o wymiarach 24 x 13 metrów. W części zachodniej Kościoła znajduje się kwadratowa wieża.

Plaża w Międzyzdrojach